O nas

Gospodarstwo Rybackie Bytów Spółka z o.o. powstało w 1995 roku z przekształcenia zlikwidowanego Państwowego Gospodarstwa Rybackiego w Bytowie będącego we władaniu Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa.

W początkowym okresie funkcjonowania hodowla prowadzona była na dzierżawionym mieniu Państwowego Gospodarstwa Rybackiego.W początkowych latach działalności sukcesywnie dokonywano wykupów kolejnych obiektów. W chwili obecnej wszystkie obiekty hodowli pstrąga należą do Spółki i zlokalizowane są na terenach województwa pomorskiego (gm. Borzytuchom, Dębnica Kaszubska, Czarna Dąbrówka). Nasze obiekty zasilane są czystą wodą rzek pojezierza Kaszubskiego.

Od początku naszej działalności nastawieni jesteśmy na rozwój co wiąże się z nieustannym unowocześnianiem procesu produkcyjnego. Przy udziale dostępnych funduszy unijnych dokonaliśmy kompleksowej przebudowy jednego z obiektów, zakupiliśmy wiele maszyn i urządzeń wspomagających hodowlę ryb.

Zatrudnienie w Spółce oscyluje w granicach 30 osób. Pracownikami naszych obiektów są wykwalifikowani ichtiolodzy, technicy rybactwa oraz pracownicy z wieloletnim doświadczeniem w branży.


CERTYFIKAT "NASZ PSTRĄG"

Stowarzyszenie Producentów Ryb Łososiowatych postanowiło wyróżnić hodowle pstrąga zrzeszone w organizacji Certyfikatem "NASZ PSTRĄG".

Certyfikat "NASZ PSTRĄG", to gwarancja wysokiej jakości i dobrego smaku produktu oraz zrównoważonych praktyk hodowlanych. Podmiot posługujący się nim oferuje polskiemu konsumentowi rybę wyhodowaną z poszanowaniem środowiska naturalnego, polskiego oraz wspólnotowego prawa.

CERTYFIKAT "NASZ PSTRĄG", TO GWARANCJA JAKOŚCI PRODUKTU, a nasza firma jest jego dumnym posiadaczem!

[Zobacz certyfikat]